Iwona Wenta

wychowawczyni Bursztunków

Jolanta Kuźdub

wychowawczyni Koników Morskich

Przygoda w Przedszkolu Fregata w moim przypadku zaczęła się w lipcu 2023 roku. Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz terapeutą SI. Ukończyłam studia licencjackie z Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu w 2021 pierwszym roku, dwa lata później uzupełniłam swoje wykształcenie na tej samej uczelni na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna zdobywając tytuł magistra. Dodatkowo w czasie studiów magisterskich ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Integracja Sensoryczna z elementami terapii behawioralnej, uzyskując przy tym uprawnienia terapeuty SI.

Cały czas poszerzam swoją wiedzę oraz uczestniczę w rozmaitych kursach. Ukończyłam m.in. Terapię ręki, Arteterapię w pracy nauczyciela oraz kurs języka Angielskiego na poziomie B2.
Obecnie jestem słuchaczem studiów podyplomowych z zakresu Pedagogiki Specjalnej na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (Oligofrenopedagogika), autyzmem oraz zespołem Aspergera.

W swojej pracy skupiam się przede wszystkim na pobudzaniu u dzieci wielozmysłowego sposobu poznania świata, reakcji na zmysły oraz prawidłowej umiejętności odbierania bodźców zewnętrznych. Nauka poprzez ruch, aktywność fizyczna oraz zabawy sensoryczne jest nieodłącznym elementem prowadzonych przeze mnie zajęć.

Ze względu na swoje zainteresowania oraz wykształcenie staram się wspierać dzieci i uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W wolnych chwilach jestem czynnym zawodnikiem lokalnej drużyny piłki nożnej oraz pasjonatem wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, w myśl zasady (przemyślany) ruch to zdrowie.

Kamila Kopaczyk

wychowawczyni Delfinków

Jestem nauczycielką wychowania przedszkolnego z 20-letnim stażem pracy, ponadto kształcenia wczesnoszkolnego, terapii pedagogicznej i oligofrenopedagogiki. Jestem także trenerem Edukacji przez Ruch. Interesuję się pedagogiką, psychologią, teologią. Ważne miejsce w moim życiu odgrywa sztuka i muzyka, a przede wszystkim wartości, wśród których za największą na Ziemi uznaję człowieka.

Elżbieta Bacławska

wychowawca Muszelek, tutor

Karolina Zaidlewicz

nauczycielka wczesnoszkolna, Delfinki i Bursztynki

Barbara Kardach

nauczyciel wczesnoszkolny, Muszelki
Kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej nabyłam na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W przedszkolu FREGATA stawiam swoje pierwsze kroki jako nauczycielka wraz z najmłodszą grupą Muszelek.

Przebywanie z dziećmi daje mi wiele radości, przyjemności ale i masę wzruszeń. Każdy dzień zaczynam z uśmiechem, aby pozytywną energią obdarzać innych. Widząc uśmiech wymalowany na twarzach dzieci mam poczucie, że jestem odpowiednią osobą na właściwym miejscu.

Joanna Taurogińska

nauczycielka psychomotoryki

Ukończyłam studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na kierunku wychowanie fizyczne oraz pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. W czasie trwania studiów odbyłam wiele praktyk pedagogicznych na różnych poziomach edukacyjnych. Posiadam tytuł trenera piłki siatkowej oraz instruktora gimnastyki korekcyjnej. Od kilku lat jeżdżę na obozy sportowe jako wychowawca kolonijny oraz instruktor. Ukończyłam również certyfikowane szkolenie tutoringowe.

W pracy z dziećmi stawiam przede wszystkim na budowanie w nich motywacji wewnętrznej oraz wiary we własne możliwości. Wierzę, że komunikacja oparta na szacunku, zrozumieniu i empatii jest kluczem do rozwiązywania problemów. Do każdego dziecka staram się podejść indywidualnie, ponieważ wiem, że każdy jest inny i każdemu należy poświęcić odpowiednią ilość uwagi.

Prywatnie jestem mamą 3-letniej Poli. W wolnym czasie uprawiam sport (pływanie oraz piłka siatkowa), podróżuję oraz spędzam czas w gronie rodzinnym.

Ewelina Łaguna

nauczycielka rytmiki

Jestem związana z Fregatą od lat, pracuję również w Przedszkolu Fregata Ujeścisko.

Barbara Makarewicz

pomoc nauczyciela

Marzena Sobczak

nauczycielka j. angielskiego

Julia Trzcińska

asystent

Olga Tryba

pomoc nauczyciela, tutor

Jestem związana z Projektem Edukacyjnym Fregata od wielu lat, jako mama trojga absolwentów i dwojga uczniów. Pracuję jako pomoc nauczyciela, prowadzę także tutoring rodzinny. Odpowiadam również za komis mundurkowy Fregaty.

Iwona Olbryś-Pstrągowska

Logopeda, neurologopeda, logopeda medialny, terapeuta miofunkcjonalny

Kształciłam się w Zakładzie Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego. Od 15 lat diagnozuję i prowadzę terapię zaburzeń mowy i systemu językowego o różnym podłożu. Współpracuję ze specjalistami różnych dziedzin, by całościowo wesprzeć pacjenta. Prowadzę terapię miofunkcjonalną dzieci, młodzieży i dorosłych. Doświadczenie zdobyłam w Poradni NFZ, placówkach oświatowych oraz w czasie prywatnej praktyki. We Fregacie pracuję 10 lat. W naszym Przedszkolu dzieci objęte są stałą opieką logopedyczną, psychologiczną i pedagogiczną. Współpraca specjalistów z nauczycielami pozwala zapewnić Państwa dzieciom wysoką jakość opieki oraz bieżącą wymianę poglądów i spostrzeżeń. Wraz z zespołem staramy się rozwiązywać problemy i wyciągać wnioski na przyszłość.

Udział w doskonaleniu mowy dzieci jest wyjątkowym doświadczeniem. W mojej codziennej pracy stawiam sobie jednak nadrzędne zadanie: sprawiać, aby każde dziecko uczęszczające do naszej placówki czuło się ważne i mądre.

Odkrywam, jak wiele jeszcze nie wiem o Małym Wielkim Człowieku, ale dzieci to wybaczają! Kiedy tylko mogę, spędzam czas z przyjaciółmi, podróżuję, czytam i słucham.