1. Współpracujemy wspólnie z Rodzicami, aby ujednolicić oddziaływania wychowawcze i dydaktyczne zarówno w domu, jak i w placówce. Dzięki temu przedszkole ma szansę stać się naturalnym przedłużeniem domu rodzinnego.
  2. Każda rodzina otrzymuje tutora (opiekuna), który czuwa nad wspomnianą jednością oddziaływania.
  3. Dbamy o zrównoważony rozwój wszystkich aspektów osobowości dziecka: intelekt, wolę, emocje, ciało i ducha.
  4. Codziennie powtarzamy te same czynności/zadania, tak aby z czasem powstałe nawyki przekształciły się w trwałe postawy i dyspozycje do dobrego działania (cnoty ludzkie).
  5. Szczególnie dbamy o rozwój talentów, wspomagając dzieci w odkryciu ich naturalnych predyspozycji. Jednocześnie przykładamy wagę do wspierania podopiecznych w pokonywaniu ich osobistych wyzwań czy trudności.
  6. Uczymy dzieci służyć innym swoją wiedzą, doświadczeniem i wsparciem. Pielęgnujemy w nich postawę szacunku i empatii.
  7. Naszą pracą wprowadzamy w życie model edukacji spersonalizowanej.