Agenda

Agendy to nasze podstawowe źródło komunikacji z rodzicami każdego dnia. Wychowawca codziennie wpisuje do tego specjalnego kalendarza informacje o postępach, sukcesach czy innych ważnych wydarzeniach, które miały miejsce. Tak samo rodzice  wpisują tam pochwały dotyczące domowych obowiązków oraz sprawy organizacyjne, jak choćby kto odbierze danego dnia przedszkolaka z zajęć. Agendy wędrują więc każdego dnia i do przedszkola, i do domu!

Stanowią także ważny element naszej przedszkolnej codzienności, gdyż służą nam podczas podsumowania dnia. Odczytujemy wówczas informacje zapisane w agendach, a jednocześnie omawiamy informacje od rodziców o sukcesach danego dziecka. To doskonała okazja, aby przedszkolaki mogły opowiedzieć o nich swoim rówieśnikom i odpowiedzieć na ich dodatkowe pytania. Podsumowanie dnia integruje grupę, uczy cierpliwości, prowadzenia dialogu, ćwiczy pamięć, a także rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe.

Mundurek

Nasi fregatowicze do przedszkola przychodzą w mudnurkach. Codzienny strój składa się z:

• czerwonego polo z długim lub krótkim rękawem
  • granatowej bluzy
  • granatowej princeski lub spódniczki (dziewczynki)
  • granatowych spodni – najlepiej dresowych (chłopcy)
  • rajstop lub skarpetek dopasowanych kolorystycznie do całości (granatowych lub czerwonych)

Należy pamiętać, aby wszystkie elementy mundurka były podpisane.

Zamówienia

Mundurki można zamawiać poprzez stronę: http://mundurki.fregata.edu.pl

Komis

Istnieje także możliwość oddania bądź kupienia stroju szkolnego w Komisie Mundurkowym, prowadzonym przez p. Olgę Trybę. Kontakt jest możliwy poprzez szkolny sekretariat.